Aktualności

z życia naszej szkoły

CZAR NOCY WIGILIJNEJ

    Było refleksyjnie, lirycznie i wzruszająco... Dzisiejszy apel, który odbył się w Zespole Szkół z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przypomniał wszystkim, jakie wartości przyświecają nam w tym najpiękniejszym czasie w roku.

    Młodzież, pod kierunkiem ks. I. Rząsy, ks. T. Kopcia, p. K. Jargiło oraz p. J. Kułażyńskiej przygotowała uroczysty montaż muzyczno-słowny, który wprawił wszystkich słuchaczy, tych naocznych, jak i oglądających transmisję internetową, w prawdziwie świąteczny nastrój. Dobroć, wrażliwość na ludzką krzywdę, pomoc drugiemu człowiekowi i refleksja nad tym, co najważniejsze w naszym życiu – wszystko to zostało przedstawione w krótkiej scence, nawiązującej do „Opowieści wigilijnej” Ch. Dickensa. Wyjątkowy nastrój i urok chwili podkreśliły kolędy, pastorałki i teksty poetyckie prezentowane przez naszą zdolną młodzież. Nie jest przesadą stwierdzenie, że cała akademia była wymowną „ucztą dla oczu i uszu”.

    Po występie głos zabrała Pani Dyrektor – Teresa Biernat. Złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie ks. kanonik Tomasz Lis zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po jej wspólnym odśpiewaniu zaakcentował szczególną wymowę ostatnich zwrotek, które w najdoskonalszy sposób ukazują cud Narodzenia Pańskiego:

Ach, witaj Zbawco z dawna żądany
Cztery tysiące lat wyglądany
Na Ciebie króle, prorocy
Czekali, a Tyś tej nocy
Nam się objawił.

I my czekamy na Ciebie, Pana
A skoro przyjdziesz na głos kapłana
Padniemy na twarz przed Tobą
Wierząc, żeś jest pod osłoną
Chleba i wina.

    Na koniec Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w kilku konkursach. Puchary i nagrody pieniężne otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium w turnieju szachowym (I miejsce – Mateusz Jaskowiak; II miejsce – Bartosz Bielak; III miejsce – Damian Tur). Rozstrzygnięty został także konkurs na najładniejszą salę „Świąteczny klimat w mojej sali". Pierwsze miejsce zajęła klasa III tż (sala nr 7); drugie miejsce: klasa I log i III log (sale nr 11 i 15), natomiast trzecie miejsce: klasa I hot/tż (sala nr 5). W kategorii najpiękniejszej ozdoby świątecznej pierwsze miejsce uzyskały „ex aequo” Monika Goleniak z klasy II a oraz Małgosia Bielak z klasy II tż/l; drugie miejsce zajęła Patrycja Burek z klasy III tż, a trzecie Wiktoria Jaworska z I klasy hot/tż. Wybór zarówno osób, jak i zwycięskich zespołów klasowych, przysporzył komisji nie lada trudności i dylematów. Nasza młodzież wykazała się ogromną inwencją twórczą i nieograniczoną wyobraźnią. Wszyscy, którzy wzięli udział w obu świątecznych konkursach, zasłużyli na słowa uznania. Ich pomysłowość mile zaskoczyła organizatorki, a także każdego, kto miał okazję podziwiać dzieła „młodych, witosowych artystów”.

     Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, która prezentuje: apel, naszych aktorów, wręczenie nagród oraz przystrojone sale i prace konkursowe.

J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji