Aktualności

z życia naszej szkoły

Edukacyjnie i rekreacyjnie w Grecji

8 września logistycy, którzy przebywają na stażu zawodowym w Grecji, uczyli się tworzyć biznesplan i poznawali podstawy zakładania własnej firmy logistycznej. Ich mentorem jest specjalista od logistyki biznesu, który ukończył studia w USA i naucza w LaborEducation S A Katerini.

Po kilku godzinach nauki przyszedł czas na rekreację. Młodzież, pod opieką przewodnika, udała się na wycieczkę do miasteczka Litochoro, które jest położone u stóp masywu Gór Olimp. Ma ono historyczne tradycje. Dominuje tam architektura macedońska z wąskimi, brukowanymi uliczkami i licznymi kapliczkami. Kolejne miejsce, do którego udali się nasi uczniowie, to Palaios Panteleimonas, czyli Stary Panteleimon – niewielka wieś górska położona na wysokości 500 m.n.p. na wschodnim zboczu masywu Olimp. Rozpościera się z niej malowniczy widok na Zatokę Termajską (Morze Egejskie).

Dzisiejszy dzień połączył przyjemne z pożytecznym. Nauka związana z tworzeniem własnej firmy oraz wycieczka krajoznawcza dostarczyły naszym logistykom wielu miłych wrażeń.

Tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji