Aktualności

z życia naszej szkoły

Geodezyjne nowinki - wycieczka na warsztaty UP w Lublinie

 Cały świat w zasięgu ręki?
    Oczywiście! To możliwe. Mapy analogowe doczekały się mocnej konkurencji. Wirtualne kreatory map rozwijają się w zawrotnym tempie i oferują coraz więcej funkcjonalnych zastosowań, także za darmo. Czy chcielibyście przy pomocy komputera, Internetu i odpowiedniego oprogramowania stworzyć własną mapę? Nasi uczniowie mieli taką możliwość! W czwartek 7 kwietnia grupa uczniów naszego Technikum Geodezyjnego wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Geodezyjne Koło Naukowe „Equator” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
    Podczas zajęć, na których każdy z uczestników indywidualnie przygotował swoje pierwsze opracowanie, poznaliśmy podstawy nowoczesnej kartografii, GIS-u, systemów informacji przestrzennej, baz danych oraz wypróbowaliśmy pracę w „chmurze”. Wyniki pracy można udostępniać użytkownikom platformy z całego świata, a także wygenerować do niej link. To niesamowite, ile możliwości daje nowoczesne wydanie mapowania!
   Wysłuchaliśmy również studentów geodezji (w tym również naszej absolwentki - Marty Kołodziejskiej), którzy opowiedzieli nam, jak wygląda studiowanie na Uniwersytecie, jakie możliwości rozwoju daje uczelnia oraz w jakim kierunku rozwijają się nowoczesne technologie stosowane w pomiarach geodezyjnych. Dzięki uprzejmości władz Uczelni mieliśmy również możliwość obejrzenia instrumentarium geodezyjnego oraz na żywo zapoznaliśmy się z nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi takimi jak skanery laserowe.
   Po intensywnych zajęciach dzień zwieńczony został integracyjnym wyjściem na kręgle.
Wycieczkę przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych:
Pani Agata Czerepak i Pani Patrycja Siek

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista