Aktualności

z życia naszej szkoły

Kacper Łukasik złotym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie

Kacper Łukasik złotym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie

Kilka tygodni temu na naszej stronie ukazał się wywiad z Kacprem Łukasikiem, uczniem Technikum Leśnego w Zespole Szkół. Kacper to utalentowany sportowiec, który może poszczycić się cennymi zwycięstwami w wielu zawodach zapaśniczych. Z dumą donosimy o kolejnym jego sukcesie. 4 lipca nasz uczeń wywalczył złoty medal w kategorii do 60 kg w turnieju zapaśniczym stylu klasycznego na XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Łódzkie 2021” w Pabianicach. Jako jedyny zapaśnik z województwa lubelskiego uzyskał pierwsze miejsce na podium (oprócz jego wygranej reprezentanci Lubelszczyzny otrzymali dwa srebrne i jeden brązowy medal).

Zapasy to dyscyplina sportowa, która polega na walce, prowadzonej według ścisłych reguł, pomiędzy dwoma przeciwnikami tej samej kategorii wagowej. Jest to sport niełatwy, wymagający dużej dozy siły, zwinności, szybkiego reagowania i sprytu.

Gratulujemy naszemu Mistrzowi i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów!

tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji