Aktualności

z życia naszej szkoły

„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO,ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT” ( Janusz Korczak)

Jak bardzo ważne jest niesienie pomocy innym, to wiedzą wszyscy, ale jak wiele niesie to radości - o tym mogą wypowiedzieć się tylko ci, którzy to robią - nasi wolontariusze.

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje różne akcje, ostatnią z nich było wykonywanie serduszek i zbieranie pluszaków, które gromadzono w czasie pandemii i po powrocie do szkoły składano do biblioteki szkolnej. Jedna z wolontariuszek upiekła pierniczki w kształcie serca. Serduszka i inne upominki zawieźliśmy do Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie po to, by otrzymały je dzieci z oddziału onkologii dziecięcej.

Jakże bezcenna była euforia dzieci, kiedy otrzymały te skromne dary ,podobnie jak zadowolenie naszych uczniów, którzy w ten sposób podarowali im to ,co najcenniejsze, czyli cząstkę samego siebie. Na pewno kierują się w życiu słowami naszego św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Przy okazji mieli możliwość poznania zalet miasta jako miasta akademickiego, które stwarza ogromne możliwości do edukacji na każdym kierunku studiów oraz gwarantuje atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego. Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego, a zarazem największe miasto tego regionu. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tu najwięcej ofert pracy, biorąc pod uwagę południowy wschód Polski. Mieszka tu prawie 200 000 osób, z których większość pracuje w obrębie miasta. W porównaniu do całego Podkarpacia, w Rzeszowie bezrobocie jest niższe od pozostałej części województwa .Rzeszów jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, więc nic w tym dziwnego, że spora część uczniów obiecała sobie, że tu wróci, ale już nie tylko w roli wolontariusza, ale…studenta.

To był miły, owocny i satysfakcjonujący dzień wyjazdu, który dowodzi, że młodzi ludzie mają w sobie ogromne pokłady dobra i empatii, tylko należy je dostrzec.

 Opiekun SKW

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji