Aktualności

z życia naszej szkoły

Komu w drogę, temu czas. Wyjazd do Grecji

Właśnie nastąpiła oficjalna „inauguracja” projektu realizowanego obecnie w Zespole Szkół - „Podnosimy kompetencje zawodowe poprzez mobilności międzynarodowe". W słoneczną sobotę - 4 września - pierwsza grupa naszych uczniów (logistycy, geodeci i hotelarze), wraz z opiekunami – Panią Dyrektor Teresą Biernat i Panią Ewą Butryn, wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Podróżującym dopisywał doskonały humor. Nic dziwnego, bo pobyt w Grecji zakłada zarówno aspekt edukacyjny, jak i kulturoznawczy. Na pewno najbliższe dwa tygodnie będą dla nich bardzo intensywne i pracowite. Młodzież pozna nowe technologie i praktycznie przyswoi tajniki swojego przyszłego zawodu. Uzyska także certyfikat Europass Mobilność oraz certyfikat wystawiony przez przedsiębiorstwo, w którym obywać się będą ich praktyki. Ponadto, nasi uczniowie, będą mieli okazję poznać fascynujące dziedzictwo śródziemnomorskie – grecką historię, kulturę, tradycję, a nawet posmakują greckich specjałów. W wolnym czasie mają zwiedzać miejsca atrakcyjne turystycznie, a także relaksować się i odpoczywać w zachwycającej, greckiej scenerii.

Praktyczna nauka zawodu, bliskie spotkanie z grecką kulturą, szlifowanie języka angielskiego i „zaznajomienie” z językiem greckim, a także przeżycie miłego i ekscytującego czasu – to wszystko czeka już niebawem pierwszą z trzech grup uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Na bieżąco będziemy relacjonować, co u nich słychać.

Drodzy podróżnicy - udanych praktyk i miłego pobytu w Grecji!

tekst: J. Kułażyńska, zdjęcia: A. WąsekARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji