Aktualności

z życia naszej szkoły

„Majówkowo” w Witosie

   Wtorkowe przedpołudnie w Witosie było wyjątkowo gwarne. 31 maja odbyła się kolejna huczna „Majówka z WITOSEM”. Po dwuletniej przerwie wróciła idea akcji profilaktycznej, która ma na celu szeroko pojęte bezpieczeństwo i propagowanie właściwych postaw u młodzieży.

  Zespół Szkół odwiedzili tego dnia ósmoklasiści, którzy mieli okazję poznać bogatą ofertę kierunków kształcenia szkoły. Po powitalnym przemówieniu Pani Dyrektor ZS odbyły się prezentacje poszczególnych zawodów: geodetów, hotelarzy, leśników, logistyków, gastronomów i klasy mundurowej. Każda profesja zademonstrowała swoją specyfikę i przygotowała stoisko tematyczne, dzięki czemu przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli poznać cechy charakterystyczne danej specjalizacji. Przemawiali również szacowni goście, w tym Wicewojewoda Lubelski - Pan Bolesław Gzik, który docenił starania Pani Dyrektor Teresy Biernat i jej wkład w to, że we wrześniu w Zespole Szkół, odbędzie się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023, a także uroczyste otwarcie hali sportowej wraz z zapleczem. Wówczas, obok wielu wspaniałych gości, naszą szkołę odwiedzi także Minister Edukacji i Nauki - prof. Przemysław Czarnek.

  Niezmiennym zainteresowaniem cieszyły się: zawody na strzelnicy wirtualnej i pneumatycznej, symulator jazdy – strefa zgniotu i alkogogle (w ramach profilaktyki bezpieczeństwa), a także zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również poczęstunku – wspólne grillowanie było kolejnym miłym akcentem tego wydarzenia. Cóż rzec więcej, było słońce, był śmiech, była radość… I to właśnie cała esencja Majówki z WITOSEM!

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji