Aktualności

z życia naszej szkoły

NIE MA SPRAWY WAŻNIEJSZEJ NIŻ POLSKA. 105. rocznica Odzyskania Niepodległości

    Trudne dzieje narodu polskiego nie obfitują w radosne wydarzenia. Ważne jest zatem celebrowanie chwil triumfu naszej ojczyzny. Dniem chwały i dumy narodowej jest bez wątpienia Święto Niepodległości.

    11 listopada jest zwyczajowo obchodzony w naszej szkole bardzo uroczyście. Tegoroczna akademia, która odbyła się 10 listopada, przypomniała wszystkim słuchaczom o szczególnej wartości wolności i autonomii państwowej. Często nie uświadamiamy sobie, jak istotna jest  niezależność państwa, budowana solidarnie przez silny i świadomy swojej wielkości naród. Uczniowie, pod opieką nauczycieli historii, zaprezentowali efektowny koncert pieśni patriotycznych wraz z kontekstem historycznym, nawiązującym do wydarzeń, które miały miejsce dokładnie 105 lat temu. Podniosły nastrój udzielił się wszystkim obecnym, o czym świadczył wspólny, chóralny śpiew poszczególnych utworów. Warto wspomnieć, że nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Hymn narodowy został odśpiewany o symbolicznej godzinie 11.11. Na końcu apelu zostały wręczone nagrody w konkursach: artystycznym i poetycko-literackim.

     Zawsze bądźmy dumni z naszej polskości i dumnie ją pielęgnujmy - ta refleksja patrona naszej szkoły Wincentego Witosa jest uniwersalnym imperatywem. Pamiętajmy, żeby czynem, a nie tylko samym słowem, wdrażać ją w naszym codziennym życiu.

J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista Liceum ogólne, Profil kryminalistyczno-psychologiczny Liceum ogólne, Profil kryminalistyczno-psychologiczny