Aktualności

z życia naszej szkoły

Pielgrzymka maturzystów ZS na Jasną Górę

8 października najstarsze klasy Zespołu Szkół wyjechały na pielgrzymkę do Częstochowy. To już tradycja, że kilka miesięcy przed egzaminem dojrzałości, przyszli maturzyści udają się na Jasną Górę, z intencją łask: powodzenia na egzaminach oraz mądrych wyborów życiowych.

Przyszłoroczni abiturienci brali udział w Mszy Św. odprawianej w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Mieli również możliwość zwiedzenia sanktuarium, które jest miejscem szczególnie ważnym dla Polaków. Jasną Górę często określa się mianem duchowej stolicy narodu polskiego, bowiem to właśnie tam udają się nasi rodacy, by doświadczyć szczególnej bliskości Boga. To niezwykłe wzgórze uznaje się za miejsce święte. Ponadto ma bardzo bogatą historię, która wiąże się ściśle z niespokojnymi dziejami Polski. „Tu zawsze byliśmy wolni” – tak o tym miejscu, podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny powiedział Jan Paweł II, dodając też, że „do tych murów trzeba przykładać ucho, bo one odbijają to wszystko, co czują polskie serca”.

Wyjazd zorganizował ks. dr Waldemar Olech. Opiekunami byli: Dyrektor ZS – Teresa Biernat, wychowawcy klas maturalnych – Ewa Biernat, Julita Kułażyńska i Małgorzata Pelczar oraz nauczycielki: Joanna Hys i Renata Myszak.

Wspólna modlitwa była okazją do zadumy i refleksji. Z pewnością dla każdego pielgrzyma było to wyjątkowe, duchowe przeżycie.

Zdjęcia i tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji