Aktualności

z życia naszej szkoły

Podsumowanie zmagań logistyków - II miejsce Krzysztofa Piecha w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zawodowej „Rok przed dyplomem”

    Logistycy z Witosa w tym roku szkolnym brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zawodowej „Rok przed dyplomem”. Olimpiada jest organizowana przez LSCDN w Lublinie i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Politechniki Lubelskiej, PKP Intercity, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Fundacji VCC.

    W styczniu wśród uczniów klasy 4 logistyk został przeprowadzony etap szkolny z którego zostały wyłonione 3 osoby z najwyższym wynikiem: Krzysztof Piech, Patrycja Gajur oraz Agata Abram. 22 marca odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej „Rok przed dyplomem”. W pięciu ośrodkach regionalnych do II etapu przystąpiło 461 uczniów z 177 zespołów, reprezentujących 59 szkół technicznych zlokalizowanych w 10 województwach. W przygotowanie uczniów do Olimpiady zaangażowało się około 190 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Nasi uczniowie spróbowali swoich sił w Lublinie w Zespole Szkół Energetycznych. Krzysztof Piech uzyskał wymaganą liczbę punktów podczas testu i zakwalifikował się do finału. 23 kwietnia w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej odbył się III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zawodowej, w którym uczestniczyło 143 uczniów, reprezentujących 57 szkół technicznych z 10 województw. Uczestnicy wysłuchali wykładów tematycznych:

• Jak uczą się komputery? Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, mgr inż. Magdalena Piłat-Rożek, Katedra Matematyki Stosowanej, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej;

• Międzynarodowa Certyfikacja Umiejętności Zawodowych, Pani Edyta Migałka, Dyrektor ds. komunikacji Fundacji VCC;

• Międzynarodowa Certyfikacja Umiejętności Informatycznych, Pan Wojciech Kulik, regionalny koordynator ECDL, v-ce Prezes Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

    Następnie uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań. Nasz uczeń Krzysztof Piech w swojej kwalifikacji zajął 2 miejsce. Jest to duży sukces zarówno dla ucznia, jak i dla naszego Technikum Logistycznego. Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi i życzymy kolejnych sukcesów.

J. Jakubiec

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista Liceum ogólne, Profil kryminalistyczno-psychologiczny Liceum ogólne, Profil kryminalistyczno-psychologiczny