Aktualności

z życia naszej szkoły

Potrafi zastąpić każdego, ale Jej nikt nie zastąpi! 26 MAJA – DZIEŃ MATKI

Mama to niewątpliwie najważniejsza osoba w życiu każdego z nas. To ona otacza nas troską i kocha miłością bezwarunkową. Nie sposób wyrazić słów wdzięczności za najcenniejszą lekcję o miłości, którą od niej otrzymujemy. Jest kimś, kto pomaga, wspiera swoje dziecko i wybacza mu wszystkie błędy. Niebawem obchodzimy Dzień Matki – szczególne święto, w którym wyrażamy wdzięczność naszym mamom za ich opiekę, cierpliwość i poświęcenie. To także wyraz szacunku i okazja do podziękowania za trud włożony w wychowanie. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. Dzień Matki w maju obchodzimy od 1923 roku. W przedwojennej Polsce święto było ruchome, a pierwsze obchody Dnia Matki odbyły się w 1914 roku w Krakowie. Polska to jedyny kraj na świecie, w którym święto obchodzone jest właśnie 26 maja, choć celebrowane jest ono w ponad 140 krajach.

J. Kułażyńska

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia i dedykujemy słowa piosenki Anny German „Dziękuję mamo”:

Gdziekolwiek zagnają mnie życia burze,
Wrócę na pewno, by przynieść ci róże.
By powróciło dziecinnych lat szczęście,
W twoim spojrzeniu i rąk dotknięciu.
To proste szczęście, zwykłe codzienne,
Tym droższe, mamo, że tak odlegle.
Gdy kwiaty stawiałaś w otwartym oknie,
Słońce twe włosy złociło ogniem.
Dziękuję, mamo,
Za wszystkie chwile
Dziękuję, mamo,
Jak umiem najczulej
Dziękuję, mamo,
Za troskę w oczach
I uśmiech, co kryje
Twój ból i rozpacz
Ale najbardziej
Dziękuję za to
Że jesteś, mamo,
Bo tym, że jesteś
Zawsze pomagasz
Prostować plecy
Gdy życie smaga

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji