Aktualności

z życia naszej szkoły

Praktyki zagraniczne źródłem nowych kompetencji

Praktyki zagraniczne źródłem nowych kompetencji

Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół, która wyjechała na staż zagraniczny, już niebawem wraca do Polski. Jak niedawno pisaliśmy, każdy dzień ich pobytu w Grecji wypełniony jest różnymi działaniami, dzięki którym „młodzi logistycy” nabywają wiedzę i nowe umiejętności, nieodzowne w ich przyszłej profesji. Praktyki realizowane są w SPITI MAS – firmie z produktami meblowymi, której siedziba mieści się w Katerini. Codzienna nauka jest dość intensywna. Uczniowie Technikum Logistycznego uczą się m. in.: form organizacyjno-prawnych i logistycznych przedsiębiorstwa, przygotowania dokumentów przepływu między ogniwami kanału dystrybucji w języku angielskim, nadzoru nad przebiegiem procesów magazynowych, analizy mechanizmów i koncepcji funkcjonowania centrów logistycznych, organizacji czynności związanych z przygotowaniem ładunku do przewozu i przechowywania, a także wielu innych, istotnych w logistyce działań i czynności. W wolnych chwilach młodzież brała udział w programie kulturowym, który przygotowała organizacja przyjmująca. W jego ramach odbyły się wycieczki na wyspę Skiathos, na masyw góry Olimp, do Meteorów oraz zorganizowano wieczór kultury greckiej, popularyzujący kulturę, tradycję i kuchnię tego kraju. W poniższej galerii zamieszczamy kolejne zdjęcia nadesłane przez naszych uczniów.

Ostatni dzień stażu pierwszej grupy to 17 września – wówczas zostaną podsumowane działania z całego okresu praktyk, a młodzież otrzyma certyfikaty wystawione przez przedsiębiorstwo SPITI MAS oraz przez firmę pośredniczącą. Już w dniu kolejnym do Grecji wyjedzie druga tura praktykantów – kilku logistyków, ale wraz z nimi także geodeci i hotelarze.

Tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji