Aktualności

z życia naszej szkoły

Relacja z zawodów o Puchar Rotmistrza Witolda Pileckiego

W tym roku obchodzimy 120 lecie urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego - bohatera narodowego, który 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie, o godz. 21.30 – strzałem w tył głowy został zamordowany z rozkazu władz komunistycznych. Oficer ZWZ-AK, w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie; po ucieczce z Auschwitz walczył w Powstaniu Warszawskim. W 1947 r. został aresztowany przez UB; torturowany i oskarżony o działalność wywiadowczą na rzecz rządu RP na emigracji, skazany został na karę śmierci.

Rokrocznie, w maju rozgrywane są zawody strzeleckie (znajdujące się w oficjalnym kalendarzu Lubelskiego Związku Strzelectwa Sportowego) o Puchar Rotmistrza Pileckiego organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-obronne DRUH z Janowa Lubelskiego. Tegoroczne zawody odbyły się 23 maja w Borowicy k. Krasnegostawu, gdzie zawodnikom przyszło uczestniczyć w konkurencjach sportowych takich jak: strzelba gładko-lufowa, karabin sportowy bocznego zapłonu, pistolet sportowy bocznego zapłonu oraz pistolet centralnego zapłonu. Zwycięzcą zawodów został Seweryn Pastuszak, zawodnik KSS PATRON Krasnystaw.

W zmaganiach strzeleckich uczestniczyła również młodzież z klasy mundurowej 2b Zespołu Szkół z Janowa Lubelskiego w składzie: Natalia Pietrzyk, Aleksandra Pastucha, Małgorzata Sznura oraz Klaudia Zarańska. Zwyciężczynią w kategorii klas mundurowych została Klaudia Zarańska. Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół zapewnili również nieocenioną pomoc techniczną przy organizacji zawodów.

 T. Gałucha, C. Dobrowolski

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji