Aktualności

z życia naszej szkoły

„RozGRYwamy dobrą lekcję” w Witosie

Gry dydaktyczne niosą ze sobą szereg korzyści. To nie tylko metoda na pogłębienie wiedzy i urozmaicenie procesu nauczania, ale również świetna zabawa, która służy integracji zespołu klasowego. W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „RozeGRAj dobrą lekcję”, który jest prowadzony przez firmę Alegra Twórczy Rozwój. Celem tego projektu jest przetestowanie zestawu gier na lekcjach przedsiębiorczości. Gry w przyszłości zostaną opublikowane i możliwe będzie ich wykorzystanie na lekcjach przedsiębiorczości, godzinach wychowawczych, bądź na zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Dzięki tym narzędziom uczniowie będą rozwijać swoje kompetencje w zakresie zarządzania projektami, zarządzania sobą w czasie, planowaniem ryzyka oraz wzmacniania postawy przedsiębiorczej. Twórcami gier jest zespół innowatorów, których łączy pasja do tego rodzaju rozrywki. Gry są elementem spotkań rodzinnych, towarzyskich, ale także znakomitą formą nauki, która nie nudzi, ale angażuje i wszechstronnie rozwija. Dzięki tym nowopowstałym grom lekcje przedsiębiorczości zamienią się w emocjonujące doświadczenie, które wyzwoli kreatywność młodego pokolenia, pozwoli zrozumieć reguły biznesu i od najmłodszych lat rozwinie w uczniach postawę proaktywnego, dojrzałego wartościowego przedsiębiorcy. Od początku tego miesiąca uczniowie naszej szkoły zagrali już w trzy gry, służące lepszemu zrozumieniu mechanizmów planowania strategicznego oraz komunikowania w zespole. Były to „Labirynt Ryzyk”, „Starożytna Świątynia” oraz „PrezentER”.

Rozgrywki przeprowadzone w naszej szkole były dla uczestników wysoce emocjonujące i angażujące. Mamy nadzieję, że przyniosły ze sobą inne spojrzenie na przedsiębiorczość i w przyszłości przyniosą naszym uczniom wiele korzyści.

Zdjęcia i tekst: mgr Izabela Mak

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji