Aktualności

z życia naszej szkoły

„Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”

Jak głosi chińskie przysłowie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciagu dnia. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje energię oraz dostarcza składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania w ciagu dnia.

24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania, dlatego szkolne koło PCK postanowiło przybliżyć i uzmysłowić nam wszystkim znaczenie śniadania spożywanego w porannych godzinach.

Dzięki spożytym składnikom pokarmowym w porannym posiłku poprawie ulega nasza ogólna kondycja organizmu. Cieszymy się lepszą pamięcią, następuje poprawa uczenia się. Udowodniono również, że spożycie śniadania wiążę się z lepszymi ocenami w szkole. Ponadto następuje spadek nastrojów depresyjnych, ogólne zadowolenie, lepsza koncentracja, większa kreatywność, spadek nadpobudliwości, poprawienie się pamięci krótkoterminowej i epizodycznej. Urozmaicone, codzienne spożywanie śniadania zmniejsza ryzyko wystąpienia otyłości. Jedzenie pierwszego posiłku zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego.

Tradycyjne śniadanie Polaka to zazwyczaj kanapki z wędliną lub serem i herbata. Ale nie zawsze tak jest, nasi uczniowie udowodnili, że można przygotowac inne, smaczne, a co najważniejsze pełnowartościowe śniadanie. Oto przykładowe śniadania wykonane przez naszą młodzież.

Koordynator SPCK J.Sajewska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji