Aktualności

z życia naszej szkoły

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - 150. rocznica urodzin Wincentego Witosa

     Patron Zespołu Szkół to postać nietuzinkowa. Przyjaciel chłopskich mas, wybitny mąż stanu, jeden z ojców polskiej niepodległości. Jego życie to doskonały scenariusz na film traktujący o odwadze, niezłomności i patriotyzmie. Wincenty Witos, pomimo przeciwności losu, do końca swojego życia pozostawał wierny najważniejszej dla niego wartości - wolnej i silnej Polsce.

     "Najwyższy obowiązek każdego Polaka to służba w obronie ojczyzny", "Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska", „Niech nasza siła tkwi w naszej kulturze, historii i tradycji”. Tych kilka myśli Witosa stało się hasłem przewodnim uroczystej akademii, która odbyła się w naszej szkole 25 stycznia. Młodzież, pod kierunkiem Pani J. Jakubiec, A. Czerepak i Pana G. Ciupaka - zaprezentowała montaż muzyczno-słowny oraz scenkę rodzajową z życia naszego patrona. Krótka inscenizacja przybliżyła postać tego wielkiego Polaka. Przeniosła nas również w okres międzywojnia dzięki ekspresywnej grze młodych aktorów i świetnej scenografii. Tuż po apelu społeczność szkolna poznała zwycięzców Konkursu o Wincentym Witosie. Niepokonana okazała się klasa I a, której serdecznie gratulujemy!
     Warto wspomnieć, że w tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin tego działacza ruchu ludowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2024 Rokiem Wincentego Witosa, co stanowi hołd złożony w stronę dziedzictwa historycznego oraz spuścizny mentalnej, którą po sobie pozostawił.

J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista