Aktualności

z życia naszej szkoły

"Szczęśliwej drogi już czas..." – Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów 2021

Nadszedł dzień, kiedy żegnamy naszych najstarszych uczniów, którzy za kilka dni będą zdawać egzamin dojrzałości. Po kilku latach wspólnych spotkań, niezapomnianych momentów i wyjątkowym czasie nauki, edukacji i zdobywania nowych umiejętności, czas na zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. To wzruszająca chwila, kiedy po raz ostatni ci uczniowie zawitali w szkolne mury Witosa, by wyjść ze świadectwami  ukończenia szkoły, a niebawem przystąpić do egzaminu maturalnego. Ostatnie spotkanie z wychowawcami, kolegami i koleżankami z klasy to czas szczególny i pełen wrażeń, który po latach na pewno wspominany będzie z „łezką w oku".
W piątek 30 kwietnia odbyło się pożegnanie naszych abiturientów, które choć w wąskim gronie, ale miało charakter bardzo uroczysty. Pani Dyrektor Teresa Biernat zwróciła się do absolwentów z serdecznymi życzeniami zdanych z powodzeniem egzaminów maturalnych, wiary we własne możliwości, a także trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. Podziękowania za wspólną pracę i chwile, za twórczy czas nauki i edukacji skierowała do uczniów, ale również do rodziców, nauczycieli i wychowawców. Trudny czas pandemii, zdalna nauka i przygotowanie w tym czasie do egzaminów maturalnych były ogromnym wyzwaniem, dlatego też należą im się szczególne słowa uznania.
Następnie przyszedł czas na gratulacje dla najlepszych. Z rąk Pani Dyrektor - świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne skierowane do rodziców oraz pamiątkowe nagrody - odbierali najlepsi uczniowie z poszczególnych klas oraz pozostali maturzyści, wyróżnieni za zaangażowanie w działalność pozalekcyjną szkoły. Podkreślone zostały osiągnięcia absolwentów, którzy w niełatwych warunkach pracowali rzetelnie, dzięki czemu osiągnęli tak wysokie wyniki. Wśród osób nagrodzonych były uczennice liceum – Maja Grab i Izabela Krzysztoń, jak i uczniowie technikum: Karolina Draguła, Karolina Grzechnik, Patrycja Szymczyk, Małgorzata Tupaj, Dziewa Klaudia, Kinga Krzysztoń, Kulpa Paweł, Kupiec Eryk, Małek Małgorzata, Nowak Jacek, Rożek Paweł, Sobótka Patrycja, Sulowski Piotr. Wyróżnienie za aktywny udział w życiu szkoły otrzymali: Radosław Wołoszyn i Dawid Maksim.
W imieniu całej społeczności uczniowskiej przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Julia Gałus – zwróciła się do absolwentów słowami: Każdy z was pamięta początek, kiedy zaczęliście edukację w szkole im. W. Witosa - miejscu, które autentycznie stało się waszym drugim domem, w którym czuliście się potrzebni, ważni, doceniani, a nauczyciele dzielili się swoją wiedzą, życzliwością, zrozumieniem. Dyrekcja szkoły dbała zawsze o to, by proces dydaktyczny i wychowawczy przebiegał na wysokim poziomie. Nasza szkoła zaszczepiła w Was ponadczasowe ideały, którymi będziecie posługiwać się przez całe życie: kompetencję, uczciwość, pracowitość oraz przywiązanie do tradycji patriotycznych, obywatelskich i religijnych. To tutaj zdobyliście potrzebną wiedzę i umiejętności oraz pozostawiliście swój osobisty wkład w jej rozwój .
Pożegnanie abiturientów zakończyło się wspaniałymi występami wokalnymi naszych szkolnych talentów – uczennicy Julii Gałus i tegorocznego maturzysty - Dawida Maksima.

Utwór zaśpiewany przez Dawida Maksima: 


Nasi absolwenci to wspaniali młodzi ludzie, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Z całym bagażem doświadczeń i wspomnień wyruszają w dalszą drogę życiową. Życzymy im powodzenia i samych sukcesów. Oby udało się Wam zrealizować młodzieńcze plany i marzenia. Wspaniale było Was poznać i obserwować jak rozwijacie swoje pasje, odkrywacie zdolności i zdobywacie cenne doświadczenia. Niech Wasze życie będzie radosne, kreatywne i wartościowe.

Utwór zaśpiewany przez Julię Gałus:

Tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji