Aktualności

z życia naszej szkoły

Uczniowie ZS na Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości

       W czwartek 11 listopada młodzież z Zespołu Szkół brała aktywny udział w uroczystości Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas mundurowych wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele św. Jana Chrzciciela, a następnie w obchodach pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz Wincentego Witosa. Reprezentanci klas mundurowych z dumą nieśli flagę państwową w pochodzie od kościoła do pomników Ojców Niepodległości. Z kolei nasi kreatywni, młodzi gastronomowie, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, częstowali uczestników uroczystości piernikami, które upiekli i własnoręcznie przyozdobili. Te małe, cukiernicze rękodzieła, odwzorowujące kształt i barwy Polski, wzbudziły zachwyt i uznanie dla zdolności uczniów Technikum Gastronomicznego. Warto wspomnieć, iż wypiekanie ciastek z okazji tego święta jest coroczną tradycją Zespołu Szkół.

       Kształtowanie postaw patriotycznych i wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji i symboli narodowych to bardzo istotny element współczesnej edukacji. Jak pisał C. K. Norwid – „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Nasza szkoła w myśl tej sentencji za priorytet przyjęła rozwijanie w uczniach nie tylko poczucia dumy z bycia Polakiem, ale także świadomości, że każdy obywatel ma wobec swojej ojczyzny pewne zobowiązania. Czynny udział delegacji Społeczności Uczniowskiej Zespołu Szkół w obchodach Święta Niepodległości świadczy o tym, że zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, dbałość o ważne rocznice historyczne oraz patriotyzm – to istotne wartości, przyświecające oddziaływaniom wychowawczym w naszej placówce.

Tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista