Aktualności

z życia naszej szkoły

Witaj Hellado! Nasi uczniowie na praktykach w Grecji

Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół, która wzięła udział w projekcie „Podnosimy kompetencje zawodowe poprzez mobilności międzynarodowe", dotarła już do Grecji i rozpoczęła swoje dwutygodniowe praktyki. Na miejscu, nasi młodzi logistycy, zostali serdecznie przywitani przez zagranicznych partnerów. Z relacji młodzieży wynika, że pogoda jest iście wakacyjna, a samo miasteczko - Paralia Katerinis - jest bardzo urokliwe i sprzyja wypoczynkowi po całym dniu edukacyjnych wyzwań. Miejscowość ta, położona jest na wybrzeżu malowniczego Morza Egejskiego, w regionie Macedonii Środkowej. W dniu wczorajszym miały miejsce pierwsze wykłady w języku angielskim, a wolny czas poświęcony został spacerom nad morzem. Dziś odbyło się spotkanie z właścicielem hotelu, który opowiadał o logistyce działalności oraz bogatej kulturze greckiej.

Praktyczna nauka zawodu, w greckim przedsiębiorstwie, pozwoli uczniom Technikum Logistycznego poznać nowe realia, nie tylko gospodarcze i ekonomiczne, ale także kulturowe. To okazja do rozwoju osobistego i zawodowego. Nie bez znaczenia jest również możliwość komunikowania się w obcym języku – przede wszystkim po angielsku, ale także za pomocą podstawowych zwrotów z języka greckiego.

Dotarły do nas pierwsze zdjęcia oraz gorące pozdrowienia od całej grupy. Czekamy na kolejne fotorelacje z pięknej Grecji.

Tekst: J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji