Aktualności

z życia naszej szkoły

WITOS W FERIE NIE PRÓŻNUJE, LECZ SUMIENNIE PRACUJE! Gratulacje dla Młodych Logistyków

Logikon Transportu – nasze szkolne koło logistyczne - nawet w ferie wykazuje się niezwykłą aktywnością. W grudniu, jak niedawno donosiliśmy, uczniowie technikum logistycznego prowadzeni przez Panią mgr Magdalenę Flis, w dwóch trzyosobowych składach, wzięli udział w konkursie „LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW”. Ten ogólnopolski konkurs jest organizowany co roku przez Koło Naukowe Logistyki DIALOG, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Do kolejnego etapu przeszła jedna drużyna w składzie - Sylwia Daniel, Kinga Krzysztoń, Małgorzata Małek, lecz ostateczna decyzja o wejściu do finału zapadła dopiero po udziale w dogrywce. W ramach dogrywki I etapu konkursu Ligi Młodych Logistyków uczniowie musieli opracować i przesłać komisji konkursowej treść tzw. case study. Zadaniem zespołów było zaproponowanie i opisanie nowej, nieistniejącej i komercyjnej inwestycji (z uwzględnieniem położenia ośrodków urbanizacyjnych), która mogłaby zostać zrealizowana w związku z rozwojem Nowego Jedwabnego Szlaku. Drużyna Pani Magdaleny postawiła na swój region i stworzyła koncepcję budowy intermodalnego terminalu kolejowego w janowskiej strefie inwestycyjnej „Borownica”, co zostało określone mianem „szansy na sukces”. Opracowany przez drużynę plan uwzględniał takie czynniki, jak np.:
- lokalizacja
- dostęp do infrastruktury różnych gałęzi transportu
- stopień uprzemysłowienia terenu
- koszty gruntu i budowy.

„Janów Lubelski w województwie lubelskim ma jedną z najlepszych lokalizacji pod intermodalny terminal kontenerowy lub centrum dystrybucyjne na region Europy Wschodniej i Południowej. Lokalizacja ta pozwala na bezpośrednią dystrybucję towarów do Czech, Słowacji, Węgier i Austrii. Zapewnia także szybki dostęp do pozostałych państw Europy Wschodniej i tamtejszych rynków zbytu” – takimi stwierdzeniami drużyna rozpoczęła opis swojego projektu.

To następny sukces uczniów Pani Magdaleny w czasie pandemii. Zakwalifikowani uczniowie wykazali się niebywałą dojrzałością, kreatywnością i dużym zasobem wiedzy.

tekst: M. Flis

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji