Aktualności

z życia naszej szkoły

Wyjazd na praktyki zawodowe w Grecji coraz bliżej...

Wakacje powoli dobiegają końca. W tym czasie nasza szkoła już „tętni życiem”. Niebawem, bo już 4 września, młodzież z Zespołu Szkół wyjedzie na długo wyczekiwane zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji. Obecnie trwają intensywne przygotowania do wyjazdu dwóch grup uczniów (56 osób) z: Technikum Logistycznego, Technikum Geodezyjnego i Technikum Hotelarskiego. 26 sierpnia odbyło się spotkanie osób biorących udział w projekcie i ich rodziców z przewoźnikiem, Panią Dyrektor – Teresą Biernat oraz koordynatorem projektu Panią Anetą Wąsek. W tym dniu podpisywane były ważne dokumenty warunkujące wyjazd na praktyki zagraniczne: umowa finansowa, porozumienie ze stroną grecką, oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych. Uczniowie otrzymali ponadto tzw. kieszonkowe - kwotę w wysokości 200 zł, którą mogą przeznaczyć na dowolny cel w czasie swojego pobytu w Grecji.

Projekt, w ramach którego młodzież odbędzie praktyki za granicą nosi tytuł: „Podnosimy kompetencje zawodowe poprzez mobilności międzynarodowe" (Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego; Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego nr umowy POWERVET-2019-1-PL01-KA102-061868). W trakcie pobytu w Grecji uczniowie zapoznają się z nowymi technologiami i rozwiązaniami powiązanymi z ich branżą, jak również poszerzą swoje horyzonty myślowe i kulturowe. Organizacją przyjmującą uczniów w Grecji jest organizacja partnerska: Likidis Konstantinos, Terma Makedonias, Paralia 60 100 Greece.

Z powodu pandemii realizacja projektu w Zespole Szkół została nieznacznie przesunięta w czasie, co wiązało się z ponowną rekrutacją i ponownym udziałem w zajęciach językowych, kulturowych, psychologiczno-pedagogicznych, doradztwa zawodowego oraz przygotowania z BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej. Cieszymy się więc, że po tych długich i gruntownych przygotowaniach, wyjazd naszych uczniów już niedługo dojdzie do skutku. Z niecierpliwością czekamy na fotorelacje młodzieży z urokliwej Grecji. Życzymy bezpiecznej podróży i miłego pobytu, a przede wszystkim owocnych praktyk oraz zdobycia wiedzy i cennych, zawodowych doświadczeń.

Tekst i zdjęcia: Julita Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji