Aktualności

z życia naszej szkoły

…Wakacje, znowu są wakacje. Na pewno mam rację, wakacje znowu są…

25 czerwca w radosnej i miłej atmosferze pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021 i powitaliśmy wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego swoją obecnością uświetnili: proboszcz parafii p. w. Jana Chrzciciela – ks. kan. Tomasz Lis, Wicewojewoda Lubelski - Bolesław Gzik oraz Starosta Janowski – Artur Pizoń. Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wykazali się aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły, z rąk Pani Dyrektor Teresy Biernat, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz zasłużone nagrody. Także rodzicom tych uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne, będące wyrazem uznania za trud włożony w wychowanie zdolnego i ambitnego młodego człowieka. Podkreślony został wspólny sukces, jaki wypracowali i osiągnęli nie tylko uczniowie, ale i rodzice, którzy wspierali nauczycieli w złożonym procesie wychowawczym.

Przyszedł też czas na wzruszające pożegnanie, a jest ono rzeczą najtrudniejszą, bo, jak rozstać się i podziękować ludziom, z którymi „przebyło się tyle dróg”, „wydeptało tyle ścieżek…”. Łza zakręciła się w niejednym oku, gdy Pani Dyrektor wygłaszała podziękowania dla: wieloletniego pracownika obsługi – Pani Henryki Flis, która odchodzi na emeryturę; ks. Konrada Durmy, który został przeniesiony do innej parafii oraz Pani Anety Mazur – nauczycielki przedmiotów geodezyjnych, która kończy pracę w Naszej Szkole. Żegnamy również Panią Krystynę Lewińską – nauczycielkę języka rosyjskiego, która pracowała w naszej szkole wiele lat i w tym roku również przechodzi na emeryturę. Dziękujemy za dobroć, życzliwość i wspaniałą współpracę. Życzymy uśmiechu, pogody ducha, realizacji wszystkich planów i zamierzeń. Ten czas, spędzony wspólnie z Państwem, będzie wspominany przez nas z sentymentem i rozrzewnieniem. Proszę nie zapominać o nas, lecz odwiedzać, gdy tylko nadarzy się stosowna okazja.

Miniony rok szkolny, który upłynął w cieniu pandemii, stanowił duże wyzwanie dla uczniów i dla nauczycieli. Pani Dyrektor i zaproszeni goście, w swoich przemówieniach, podkreślali szczególny wkład i wysiłek, jaki włożyli w edukację, zarówno nauczający, jak i nauczani. Ten trudny czas zaowocował wiedzą, a także pokazał, jak ważny jest drugi człowiek i zwyczajne relacje międzyludzkie. Pamiętajmy o tym i doceniajmy naszą codzienność i wyjątkowość nieuchwytnych chwil.

Drodzy uczniowie! Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej, wspaniałej, wakacyjnej przygody. Pamiętajcie też zawsze o bezpieczeństwie i rozsądku. We wrześniu spotkamy się wszyscy wypoczęci i zmotywowani do pracy w nowym roku szkolnym. A tymczasem wakacje czas zacząć…!

J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji