Technikum logistyczne

Technik logistyk, to propozycja dla uczniów poszukujących ciekawego kierunku nauczania – kierunku gwarantującego pracę dzięki poznaniu przydatnej i ciekawej wiedzy.

5-letnie technikum w zawodzie technik logistyk

Patronat - Wyższa Szkoła Logistyczna w Poznaniu.

Drogi ósmoklasisto na pewno zastanawiasz się co to jest LOGISTYKA i dlaczego jest tak ważna????

Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka. Z logistyką spotykamy się na każdym kroku, często sami nie uświadamiamy sobie tego. Musimy przecież dojechać do szkoły, rodzice do pracy, wyjeżdżamy na wycieczki, obozy oraz wakacje. Korzystamy z pociągów, promów oraz samolotów w dalekich podróżach. W drodze do szkoły obserwujemy ciężarówki, samochody dostawcze które zaopatrują pobliskie sklepy, tak, abyśmy towar mieli w zasięgu ręki. Mecze, koncerty czy imprezy masowe to również logistyka

KTO TYM KIERUJE???…..Oczywiście LOGISTYK
CZYM ZAJMUJE SIĘ TECHNIK LOGISTYK???..

Logistyk to specjalista od zaopatrzenia, planowania produkcji, dystrybucji, transportu i komunikacji. Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku. Technik logistyk powinien dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem klienta, znmniejsza koszty, analizuje stan zapasów w magazynie i nimi zarządza, obsługuje zamówienia i organizuje transport, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Do podstawowych zadań należy również wybór procedury zakupów oraz wybór dostawców i towarów. Technik logistyk zajmuje się również gospodarką odpadami, organizacją imprez masowych oraz tematyką logistyki w wojsku, policji, szpitalach i miastach….

CZEGO SIĘ UCZYMY…….

 • jak działa produkcja,
 • dystrybucja czyli jak produkty i wyroby trafiają do sprzedaży
 • zaopatrzenie
 • magazynowanie
 • transport i spedycja
 • organizacja imprez masowych
 • gospodarka odpadami i ekologisyka
 • transport miejski

CO MOŻE CIĘ SPOTKAĆ U NAS…..

 • ciekawe wyjazdy zagraniczne
 • staże
 • praktyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, transportowych, policji oraz jednostkach samorządu terytorialnego
 • dodatkowe kursy np. kasy fiskalnej, księgowości lub wózka widłowego

Do najpopularniejszych branż i przedsiębiorstw, które poszukują logistyków należy: transport i spedycja, przemysł, budownictwo, komunikacja, zaopatrzenie i zbyt, handel i usługi, gospodarka magazynowa, centra logistyczne, informatyka i telekomunikacja, gospodarka odpadami.

Logistyk znajduje pracę także w urzędach i służbach mundurowych takich jak wojsko, czy policja. Wykonują zadania związane z przygotowaniem imprez masowych, np.: koncerty, zawody sportowe.

Analiza ofert pracy przedstawianych przez pracodawców wskazuje rosnące zapotrzebowanie na techników logistyków. Stanowiska logistyczne tworzone są w zasadzie w większości przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jak i usługowych.

Rekrutacja

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista