Aktualności

z życia naszej szkoły

Kolejne praktyki w Grecji tuż, tuż...

   Już niedługo wybrzmi ostatni dzwonek w murach Witosa, a tymczasem grupa uczniów różnych specjalności z technikum zawodowego, wyjedzie na kolejny staż zawodowy do Grecji. Tym razem logistycy, gastronomowie i hotelarze (łącznie 28 osób), zakwalifikowani do udziału w projekcie "Podnosimy kompetencje zawodowe przez mobilności międzynarodowe", odbędą praktykę zawodową w tym słonecznym, położonym na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego kraju.

   Wyjazd na dwutygodniową praktykę zawodową planowany jest na 25 czerwca, ale zanim dojdzie do skutku, młodzież ma być gruntownie do niego przygotowana. W tym celu, podobnie jak w przypadku poprzednich grup, przeprowadzone zostały zajęcia: kulturowe, pedagogiczno-psychologiczne, z języka greckiego i języka angielskiego, przygotowanie z pierwszej pomocy oraz BHP. Cykl zajęciowy zapoznał uczestników projektu z najważniejszymi aspektami wiedzy o Grecji (znajomość podstawowych zwrotów greckich, kultury, historii i obyczajów kraju), a jednocześnie wyposażył w umiejętności związane z odbywaniem stażu poza granicami państwa polskiego.

   Warto nadmienić, iż uczniowie, obok praktycznej nauki zawodu będą zwiedzać Grecję, także naocznie poznają jej piękno i najciekawsze miejsca, które cieszą się zainteresowaniem turystów. Na pewno będzie temu sprzyjać idylliczna, wakacyjna pora.

  J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji