Aktualności

z życia naszej szkoły

IMPONUJE CI ŻYCIE KOMANDOSA – WSTĄP DO MUNDURÓWKI DO WITOSA !!! DZIEŃ MUNDURU W ZESPOLE SZKÓŁ

18 czerwca w Naszej Szkole odbył się Dzień Munduru, szczególnie ważny dla wszystkich, którzy planują swoją przyszłość w służbach mundurowych. Uczniowie klas mundurowych z Naszej Szkoły pod kierunkiem 2 Lubelskiej Brygady Terytorialnej oraz 25. Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu widowiskowo prezentowali sprzęt wojskowy. Odbyły się zawody sprawnościowe i strzelanie do celów ASG.
Zaproszony z tej okazji Wicewojewoda Lubelski, Bolesław Gzik (uczący wcześniej w naszej mundurówce), podkreślił ogromną rolę uczniów, którzy decydują się na edukację w tych formacjach. Uczniowie z Liceum Mundurowego wraz ze specjalistami z jednostki dawali wskazówki młodszym kolegom z okolicznych szkół podstawowych (tym, którzy skorzystali z zaproszenia), jak rozkładać i składać broń, czy też strzelać do celu. Zainteresowani mieli możliwość udziału w zawodach sprawnościowych, które odbyły się w duchu sportowej rywalizacji. Następnie został przeprowadzony pokaz ratownictwa medycznego z prezentacją kursu pierwszej pomocy. To bardzo ważna umiejętność, bowiem żołnierze muszą być świetnie przygotowani do organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, w tym udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Miłym dodatkiem do tego wydarzenia była możliwość skorzystania z ,,maskującego makijażu” wykorzystywanego przez żołnierzy, co stało się niemałą atrakcją dla przybyłych. Każdy, kto miał ochotę, mógł również posilić się pyszną, sytą grochówką wojskową, przygotowaną na bazie różnego rodzaju kiełbas, słoniny i boczku i przyprawioną aromatycznymi przyprawami.
Jeśli poszukujesz ciekawego zawodu i oczekujesz od szkoły ponadpodstawowej szerokich perspektyw i pewnej, stabilnej profesji, powinnaś/eś rozważyć ofertę edukacyjną Klasy Mundurowej przy Zespole Szkół. Jak powszechnie wiadomo - praca w służbach mundurowych to nie tylko poświęcenie, ale i ogromne wyróżnienie. To praca bardzo odpowiedzialna, a zarazem niezwykle satysfakcjonująca i gwarantująca pełnię wrażeń. Jak powiedział Napoleon Bonaparte: ,,Życie obywatela należy do ojczyzny’’, dlatego służba ojczyźnie - to najważniejsza misja.

B. Łukasik, J. Kułażyńska

Serdeczne podziękowania za wsparcie przedsięwzięcia dla:

- 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej,

- Panu Franciszkowi Jaroszowi właścicielowi piekarni FARMKOG z Białej.

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji