Aktualności

z życia naszej szkoły

Klasy mundurowe na XXXI MSPO w Kielcach

    7 września uczniowie drugiej klasy OPW mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO). Wyjazd na Targi Kielce zorganizował Pan Tomasz Gałucha. Całe wydarzenie to kompleksowa ekspozycja sprzętu wojskowego objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest to trzecie tego rodzaju przedsięwzięcie pod względem wielkości w Europie, po targach w stolicach Francji i Wielkiej Brytanii.

     Wystawa to nie lada gratka dla pasjonatów tematyki militarnej. Stoiska tworzą tam rodzimi, ale i zagraniczni producenci uzbrojenia i ekwipunku wojskowego. Co ciekawego można było zobaczyć? Przede wszystkim sprzęt  pancerny, rakietowy, lotniczy czy też sprzęt, którym posługują się marynarki wojenne. Ponadto można było obejrzeć sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Nie zabrakło również stoisk z wojskowymi artykułami żywnościowymi i urządzeniami do przygotowywania posiłków, przechowywania i transportu żywności oraz mundurami, sprzętem i materiałami medycznymi.

    Udział w MSPO był cenną lekcją wojskowości. Bogactwo nowoczesnych technologii i sprzętu  uświadomiło uczestnikom targów, jak zróżnicowana i niejednorodna jest branża obronna na świecie. 

J. Kułażyńska

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji Technik programista