Aktualności

z życia naszej szkoły

WITOSOWE POWITANIE! Ślubowanie uczniów klas pierwszych

20 października odbyło się uroczyste ślubowanie, które w sposób symboliczny włącza pierwsze klasy, w społeczność uczniowską Zespołu Szkół. Właściwą uroczystość poprzedziło ciepłe powitanie młodzieży w murach szkoły przez Panią Dyrektor – Teresę Biernat oraz przez Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Już po chwili reprezentanci poszczególnych zespołów klasowych stojąc przy sztandarze szkoły, podniośle ślubowali:

*sumiennie wykonywać wszystkie szkolne obowiązki;
*wytrwale pracować nad sobą;
*postępować w sposób godny prawego człowieka;
*przestrzegać postanowień zawartych w Statucie Szkoły;
*osiągać jak najlepsze wyniki w nauce;
*szanować nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów i koleżanki;
*szanować tradycję i dbać o dobre imię szkoły.


Po części oficjalnej przyszedł czas na integrację „pierwszaków”. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach, które w założeniu miały wyłonić najbardziej zgraną i najlepiej współpracującą ze sobą – klasę pierwszą. Zadania, wykonywane przez uczniów to kolejno: ułożenie wierszyka na temat swojego zawodu, stworzenie krzyżówki z hasłem WITOS, zatańczenie klasowego kankana, konkurs wiedzy o szkole oraz zawody sportowe. Po długich zmaganiach (trzeba przyznać, że wszystkie klasy pierwsze wykazały się walecznością i olbrzymim hartem ducha) ostatecznym zwycięzcą została klasa I tżh, która „w nagrodę”, ma być niepytana w dniu jutrzejszym. Na koniec, wszyscy, którzy brali udział w poszczególnych wyzwaniach, zostali poczęstowani pyszną pizzą, co wywołało prawdziwą radość na niejednej twarzy.

Wspólna zabawa na świeżym powietrzu, z domieszką żartu, ogromu dobrego humoru i wspaniałej atmosfery, dostarczyła wszystkim zebranym mnóstwa pozytywnych emocji i wrażeń. Któż z nas nie lubi odrobiny rywalizacji i wesołego współzawodnictwa? Zadania wykonywane przez młodzież przyczyniły się z pewnością do nawiązania nowych przyjaźni i pokazały uczniom, jak ważna jest klasowa solidarność i umiejętność współpracy w zespole. Bo przecież „w grupie tkwi siła”.

DRODZY PIERWSZOKLASIŚCI, CIESZYMY SIĘ, ŻE STALIŚCIE SIĘ CZĘŚCIĄ SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ NASZEJ SZKOŁY.

ŻYCZYMI WAM SAMYCH SUKCESÓW W NAUCE, TWÓRCZEGO ROZWIJANIA SWOICH PASJI I REALIZACJI ZAMIERZONYCH PLANÓW ŻYCIOWYCH.

ARCHIWALNA

Strona internetowa

Nasze kierunki Liceum ogólne, klasa mundurowa Technik geodezji Technik logistyk Technik leśnik Technik hotelarstwa Technik żywienia i gastronomii Technik teleinformatyk Technik BHP Technik administracji